headerphoto

Ogrzewanie wody wodą

System dwóch studni 

Najprostszym systemem pobierania ciepła dla pompy ciepła jest system dwóch studni. Woda gruntowa jest pobierana ze złoża poprzez jedną studnię, przepływa przez wymiennik ciepła pompy ciepła i jest oddawana naturze poprzez drugą studnię oddaloną o 15-20 metrów od pierwszej. Ze względu na to, że temperatura wody gruntowej jest prawie stała podczas całego roku, system dwóch studni jest często stosowany. 

Problemy, jakie mogą wynikać z ujęcia wody podziemnej do celów grzewczych dotyczą jakości uzyskiwanej wody i jej składu. W większości instalacji potrzebne są specjalne wymienniki, które ma zadanie oddzielenie zmineralizowanej wody od wymiennika pompy ciepła. Inne rozwiązaniee oferują pompy ciepła ze specjalnymi wymiennikami ze stali tytanowej, na których nie może wytrącić osad z wody.

Cena budowy systemu dwóch studni dla pompy ciepła o mocy grzewczej 10 kW zwykle zamyka się w kwocie 4 000. W cenie zawiera się wywiercenie 2 studni o głębokości 15 metrów i pompa samozasysająca. 

'

Cena wykonania układu dwóch studni

Dla mocy grzewczych pomp ciepła z zakresu 2 - 20 kW cena 4000 PLN

Dla większych pomp ciepła - cena do uzgodnienia

'

Tel. kom.: 0 698 927 148

 

Nie wszędzie wykonamy taki system z prostego powodu - pompy ciepła instalowane sa w domach ludzi, którzy potrafią liczyć swoje pieniadze i cenią bezpieczeństwo. Instalacja systemu wodnego przy złej wodzie ze sstudni niesie za sobą ryzyko zapchania sie wymiennika ciepła i nagłe rozłączenie pompy ciepła. A to w efekcie prowadzi do przerwy w dostawie ciepła do domu i do wody sanitarnej. Właśnie ze wzgledu na to nie praktykujemy wykonawstwa systemu 2 studni w każdym terenie.

 

Odwierty geotermalne | Studnie głębinowe

 


Wiercenie studni

Geoterm specjalizuje się w wykonywaniu odwiertów studziennych. Wykonujemy studnie głębinowe i systemy dwóch studni. Czyli, zwykle na budowie wiercimy przynajmniej 3 studnie. Pierwsza służy do poboru wody dla celów użytkowych, druga służy do poboru wody dla pompy ciepła, a trzecia studnia służy do oddawania wody wykorzystanej przez pompę ciepła. 

Często klienci proszą nas o wykonanie tylko dwóch studni, jednej do czerpania wody, a drugiej do jej upuszczania. Nie zgadzamy się na takie rozwiązanie, ze wzgledu na możliwość awari pompy zasysającej wodę. 
Kiedy wykonana jest tylko jedna studnia do czerpania wody, awaria pompy wody będzie skutkować awarią systemu grzewczego. Ale gdy skonstuowane są dwa niezależne systemy poboru wody, możliwe jest skorzystanie z drugiego źródła wody do czasu usunięcia awarii.
 

Obszar działania:

Miasta i okolice miast:

Warszawa, Łomianki, Izabelin, Babice, Czosnów, Kazuń, Jabłonna, Marki Legionowo, Ząbki

.

Wszystkie dane z tej strony zostały wykorzystane jedynie w celach informacyjnych.

.